İZMİR TİRE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DynEd nedir ?

DynEd nedir ?

 

DynEd nedir?

 

           Sevgili Veliler,

 

         Günümüzde uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi konuşmak,anlamak ve bu dilde iletişim kurabilmek bir gerekliliktir.Ancak,İngilizce öğrenmek geliştirilmesi gereken bir beceridir ve klasik eğitim yöntemleri yeterince etkili olmamaktadır.Diğer taraftan,bilgisayar,akıllı telefon ve tablet kullanımının yangınlaşması,internetin artık hayatımızın bir parçası olması ve yeni teknolojilerin yardımı ile uzaktan eğitim sistemleri gelişmiş ve İngilizce eğitiminde yeni olanaklar doğmuştur.

 

         DynEd,dil eğitimcileri,bilgisayar programcıları,nörologlar ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan dünyadaki ilk ve en etkin çoklu ortamdil eğitimi programıdır.Nöro-bilimsel araştırmalarınışığında anlama becerisinden ‘otomatikleşme’durumuna geçmeyi ve İngilizce dilinin kalıcı hafızaya yerleşmesini hedefler.

 

DynEd’i nerelerde kullanabilirim?

 

DynEd’i bilgisayar,android yazılımlı akıllı telefon ve tabletlerde kullanabilirsiniz.Kurulum yaparken internete bağlı olması gereklidir, onun dışında 14 gün çevrimdışı yani internet bağlantısı olmadan çalışabilmektedir.

 

         Unutmayın ki bir lisan bir insan demektir. Milli Eğitim Bakanlığımızca tüm resmi okullarda 4.sınıftan 12.sınıflara kadar öğrencilerimizin kullanımına ÜCRETSİZ olarak açılanbu dil öğrenme platformu sayesinde İngilizce öğrenmek ZOR olmaktan çıkacaktır.

 

         Bu program sayesinde velilerimizin de desteğiyle, öğrencilerimizin dil alanında daha başarılı ve özgüvenli bireyler olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                  Özcan KARPUZ
                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Esat Kamil Ertürk cad PK 35900 Tire / IZMIR - 0.232.5121894 , 0.232.5121520

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.