İZMİR TİRE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHMET MUNİS ARMAĞAN HALK KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

AHMET MUNİS ARMAĞAN HALK KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

 

17-04-201817-04-201817-04-201817-04-2018AHMET MUNİS ARMAĞAN HALK KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

 

İlçemiz Halk Kütüphanesinin ismi Tire Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneğinin teklifi , Kaymakamlık Makamının talebi uygun görmesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayı ile Tire ilçe  Halk Kütüphanesine eğitimci, araştırmacı, yazar Ahmet Munis Armağan’ın adı verilmiştir.

 

Kütüphane isim değişikliği Kaymakamımız Sayın Dr Hasan TANRISEVEN, ONUR KONUĞU Ahmet Munis ARMAĞAN, Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve halkın katılımıyla gerçekleşti.

 

Ahmet Munis ARMAĞAN yaptığı konuşmada, isminin kütüphaneye verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, Tire Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneği başkan ve üyelerine ve Kaymakam TANRISEVEN’ e teşekkür etti.

 

Kaymakamımız Sayın Dr Hasan TANRISEVEN yaptığı konuşmada ”Ahmet Munis Armağan’ın ilçemizin tarihini gün yüzüne çıkaran ve bu tarihi bilgileri yeni nesillere aktaran çok ciddi çalışmaları var. Bu bilgi ve arşivleri yeni nesillere aktaracak ve onlara ışık olacak çok fazla araştırmacı kalmadı, biz de bu nedenle kendisinin isminin bu kütüphaneye verilmesinde bir an bile tereddüt etmedik. Kişilerin isimleri yaşarken eserlere verilmeli. Aramızda bulunan Ahmet Munis Armağan’ın ismi ebediyete kadar bu kütüphanede korunacaktır.”  dedi. Ayrıca Kaymakam Tanrıseven, Tire Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneği, Milletvekili Kerem Ali Sürekli ile Kültür ve turizm Bakanlığına bu konuda yaptıkları katkılar için teşekkür etti.

 

Programda, öğrencilerin şiirlerini okumasının ardından açılış töreni yapıldı, protokol ve misafirlerin kütüphaneyi gezmelerinin ardından program kokteyl ile sona erdi.

 

Adnan Menderes Mah. Esat Kamil Ertürk cad PK 35900 Tire / IZMIR - 0.232.5121894 , 0.232.5121520

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.